Spread the love

 

Keď som pred niekoľkými týždňami písal článok s názvom 2021: úsvit nového svetového náboženstva v zlej predtuche som sa nad ním dal robiť už na začiatku tohto roka. Nuž a zdá sa, že sa moje zlé predtuchy začínajú napĺňať.

A je to horšie, než by si vedel ktokoľvek predstaviť.

Ako píše agentúra Reuters, pápež František bude viesť medzináboženské modlitbové stretnutie v starom babylónskom meste Ur – o ktorom sa traduje, že mohlo byť miestom onej legendárnej babylónskej veže – a to počas svojej návštevy Iraku na budúci mesiac.

Ceremoniál sa bude konať neďaleko miestneho zikkuratu – useknutej pyramíde podobnej stavbe (podľa niektorých názorov bola dokonca babylónska veža vlastne podobná zikkuratova stavba). Mesto Ur sa nachádza 200 km na juh od Bagdadu. Mimo zikkuratu sa v Ur-e nachádzajú aj ďalšie chrámy a náboženské svätyne.

Návšteva je súčasťou projektu „Abrahámových detí,“ o ktorom sa písal už v článku v2021: úsvit nového svetového náboženstva a ktorý má zrejme za cieľ zjednotiť, či „zblížiť“ abrahámovské náboženstvá kresťanstvo, islam a židovstvo.

Miestne archeologické organizácie dúfajú, že pápežova návšteva pomôže k získaniu väčšieho množstva financií k pokračovaniu vykopávok na tomto asi 4000 rokov starom mieste. Predpokladá sa, že Zikkurat v Ure bol postavený v 21. storočí pred Kristom a vynovený v 6. storočí p.Kr. Bol súčasťou mestského vládneho komplexu a tiež chrámom bohyne Mesiaca, patrónky Uru.

Church militant píše, že samotný Vatikán potvrdil, že sa v Asýrií na Uruckej planine budú konať „modlitby za synov a dcéry Abrahámových… Svätý otec bude viesť medzináboženské stretnutie blízko domu proroka Ibrahima“

 


Spread the love