Spread the love

Včera zomrela kráľovná Alžbeta II., ktorá bola nielen panovníčkou, ale doslova symbolom Kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Je to pritom už druhá veľká strata Británie v priebehu len niekoľkých mesiacov. Totižto len v minulom roku zomrel… James Bond. Áno, presne tak. Nezomrel doterajší predstaviteľ Jamesa Bonda – Daniel Craig – ale priamo sám agent 007 a to na konci poslednej bondovky s jemne zavádzajúcim názvom „Nie je čas zomrieť“, keď sa nechal, čoby infikovaný smrteľným vírusom, zasiahnuť raketami britskej armády. Ako som sa dočítal pod jedným komentárom na internete, divák sa sťažoval, že bol zo záveru filmu maximálne znechutený, pretože až dosiaľ nesmrteľný agent Jej Veličenstva bol doslova zosobnením, či perzonifikáciou Británie ako takej.

Na začiatku filmu v titulkovej sekcii pritom vidíme inú personifikáciu ostrovného národa – sochu samotnej polobohyne Británie. Spočiatku pevne stojí na svojom mieste, aby už o chvíľu na to padla do mora ako balvan. Je toto chystaný osud britského národa?

Úvodná sekvencia bondovky „Nie je čas zomrieť“ ukazuje „pád Británie.“ Vo filme tiež doslova zomiera „nesmrteľný symbol“ krajiny, James Bond.

Novým agentom 007 sa v (inak podpriemernej bondovke) „Nie je čas zomrieť“, mimochodom, stala černoška.

Dve Alžbety

Poďme najprv k zosnulej kráľovnej, ktorej panovnícke meno bolo Alžbeta II. Je dobre známym faktom, že sa od zvyšku Británie chce odtrhnúť Škótsko a na budúcu jeseň už dokonca chystá (zatiaľ) pololegálne referendum o odtrhnutí sa. Bolo by vskutku zaujímavou náhodou, keby sa Škótsko odtrhlo – čím by Británia zrejme nadobro zanikla – práve po smrti Alžbety Druhej.

Samotné Kráľovstvo Veľkej Británie vzniklo totiž pred vyše 300 rokmi – a to po smrti Alžbety Prvej a to… pripojením sa Škótskeho kráľovstva k anglickému.

Škótske referendum sa má tiež konať 19. októbra, čo je symbolický dátum, pretože práve v tento deň roku 1781 Spojené Štáty Americké definitívne porazili Britániu vo vojne o svoju nezávislosť vzdaním sa lorda Cornwallisa v Yorktowne.

Zaujímavé tiež je, že Alžbeta vládla presne 70 rokov. Z okultno-numerologického hľadiska sú takéto pekné zaokrúhlené roky vždy podozrivé. Zaujímave tiež je, že z Božieho hľadiska majú predstavovať čísla 7, 70, 77 vždy veľkú zmenu vo svete.

Traja Karolovia

Prejdime ku princovi Charlesovi – vlastne už kráľovi Karolovi III. – o ktorého tu skutočne ide a ktorý je ústrednou postavou udalostí, ktoré v najbližších mesiacoch a rokoch s nemalou pravdepodobnosťou Britániu zasiahnu.

Mimoriadne zaujímavé je už jeho meno – Charles – Karol. Pred Karolom III. boli, samozrejme, iba dvaja britskí panovníci s týmto menom a aj tí žili ešte v 17. storočí. Prečo teda žiaden kráľ nemal toto meno celé 3 storočia? Pretože sa v Británii pokladá za prekliate pre panovníka, respektíve prinášajúce mu nešťastie. Karol I. bol totiž po prehratej občianskej vojne sťatý diktátorom Olivrom Cromwellom a jeho syn Karol II. zomrel na nečakanú bolestivú a odpudzujúcu chorobu vo veku 55 rokov. Počas jeho vlády bol tiež Londýn zasiahnutý v roku 1666 dvoma masívnymi katastrofami: „Veľkým morom“ a „Veľkým požiarom“.

Všetky kráľovské rodiny si dávajú veľký pozor, aby nevyberali prekliate mená. Prečo je teda dnešný Karol Karolom? Zvláštne už je to, že sama Alžbeta dala svojmu prvorodenému synovi také meno. No možno ešte podivnejšie je, že princ Charles má v skutočnosti viacero mien a mohol si za kráľovské vybrať ktorékoľvek. Rozhodol sa vybrať ono „prekliaté“ meno akoby sám na seba zvolával nešťastie. A to naozaj nemusí byť ďaleko.

BBC

V roku 2017 uviedla BBC televízny film s názvom King Charles III. – Kráľ Karol III. Pojednáva o tom, ako nový panovník po smrti kráľovnej matky zavádza v krajine nové poriadky. Pre nejaký hlúpy zákon o obmedzovaní slobody tlače sa postavil proti parlamentu, odmietol onen zákon podpísať a rozpustil parlament. To viedlo k ústavnej kríze, masovým demonštráciám a ku Karolovmu zosadeniu. Film sa končí tým, že sa kráľom stáva jeho syn – William, po tom, čo kráľ s „prekliatym menom“ podpísal vlastnú abdikáciu. Opisuje nám tento film „veci budúce“?

Trailer k filmu King Charles III. Je o revolúcii a následnom kráľovom zosadení.

Je to o to zaujímavejšie, že v Británii existuje pomerne silný názorový prúd volajúci po zrušení monarchie po kráľovninej smrti a po nastolení „spravodlivejšej“ republiky. Teraz teda nastáva chvíľa na ktorú tak dlho čakali. A v presvedčovaní más o potrebe zrušenia kráľovstva majú jeden mocný triumf – Netflix.

Charles a Diana

Najnovšia séria netflixovského hitu o živote Alžbety II. The Crown – Koruna, ktorá vyjde už túto jeseň, bude pojednávať zhodou okolností (alebo „zhodou okolností“) o najväčšej Achillovej päte britskej kráľovskej rodiny – jej zaobchádzaniu s princeznou Dianou a jej následnej smrti. Seriál celkom určite pripomenie divákom vskutku nepríjemné pravdy dnes už zabudnuté – ako napríklad tú, že Diana napísala list v ktorom uviedla, že ak umrie pri autonehode, za jej smrť bude zodpovedný jej exmanžel Charles.

Je The Crown v skutočonsti skrytým útokom na nového kráľa?

Už posledná séria vykresľovala Charlesa vskutku v negatívnom svetle a zdá sa, akoby podvedome na neho útočila skrze hriechy jeho minulosti. To isté sa dá povedať aj o jeho súčasnej manželke Camille. Seriál celkom určite pripomenie, že to Diana dnes mala byť kráľovnou po kráľovom boku a nie Camilla. No koho by to nenaštvalo?

Marie-Julie

Zdá sa, akoby Marie-Julie Jahenny opísala udalosti, ktoré Britániu môžu v blízkej budúcnosti očakávať:

„… po jej (kráľovninom) odchode z trónu nepôjdu veci tak, ako požaduje Pán“.

(https://matejgavlak.eu/marie-julie-jahenny-anglicka-kralovna/)

Inokedy bola ešte konkrétnejšia:

Deti Moje, predvídam že na konci tejto anarchie bude v krajine anglickej nová vláda… keď – náhle – príde smrť, aby zasiahla tých, ktorí majú v rukách kormidlo tohto kráľovstva. Pre túto krajinu sa to stane veľmi ťažkým a bude rozdelená na štyri časti, pretože ich vôle nebudú v zhode. Voľba katolíkov bude zamietnutá.“

(https://matejgavlak.eu/marie-julie-jahenny-pred-udalostami-vo-francuzsku-sa-najprv-velka-britania-rozdeli-na-styri-casti/)

Rozpadne sa Británia na „štyri časti“? Mnoho Britov tomu naozaj verí.

Rozpad Británie a následná revolúcia?

Situáciu v ktorej sa dnes Kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska nachádza zrejme najlepšie opísal istý diskutujúci na portáli novín The Guardian. Uviedol niečo v tom zmysle, že Británia sa dnes podobá na Habsburskú ríšu tesne pred jej rozpadom – všetko nasvedčuje tomu, že sa i Britské kráľovstvo rozpadne na niekoľko nezávislých štátov, ktoré vypudia svojho kráľa.

Ako nás však aj Marie-Julie varuje, toto nebude koniec. Bude to začiatok (zrejme) plánovanej anarchie, ktorá postihne kedysi mocnú, slávnu a obdivovanú Veľkú Britániu. V širšom slova zmysle bude rozpad Británie a následné udalosti Božím trestom na štyri spohanštené ostrovné národy, ktoré vypudili svojho právoplatného kráľa. Koniec koncov aj národy Habsburskej ríše po vypudení cisára Karola (ďalšia „náhoda“???) čakali akurát tak roky nadvlády nacizmu a následne komunizmu. Rozpad oboch ríš bol – a bude – trest; určite nie požehnanie, či „oslobodenie spod jarma“, ako argumentujú tí, ktorí v tichosti tieto rozpady pripravili.


Spread the love