Spread the love

 

Pred niekoľkými dňami som prišiel z výletu z Francúzska – bol som v kedysi zbožnom kraji Vendée, ktorý počas francúzskej revolúcie podnikol veľké povstanie za záchranu pravej viery a katolíckeho kráľovstva. Dnes sú v mestečku Cholet – v jednom z centier povstania – obe veľké katedrály úplne prázdne. Hoci sú pre návštevníkov prístupné, omše v nich sa podľa rozpisu konajú za celý týždeň len dve (!) – v nedeľu ráno a poobede (+ v prikázaný sviatok, ak je).

Počas svojho výletu som bol oslobodený od všadeprítomných správ o hroziacej ekonomickej katastrofe, ktorým som sa však po svojom návrate, samozrejme nevyhol. Niečo mi pripomenuli. Niečo, čom som čítal už veľmi dávno, zabudol som na to a teraz sa mi to v pamäti opäť vynorilo. Prorocký spis Aloisa Irlmaiera (+1959) o tom, čo bude predchádzať „ruskej invázii na západ“ (čiže III. svetovej vojne).

Aloisa som na týchto stránkach nikdy nespomínal. Hoci bol rodený katolík, jeho spisy či proroctvá neboli cirkevnými predstaviteľmi nikdy uznané, ako je to v prípade Pedra Régisa, či Marie-Julie Jahenny. Na druhej strane sa často uvádza, že nebol Cirkvou ani nikdy odsúdený a jeho spisy sa podobajú – a vlastne dopĺňajú – Marie-Julie a Pedra. Nikdy nebol obvinený z okultných praktík, no na druhej strane niektoré zdroje o ňom hovoria, že bol takzvaný „prútikár“, čo je prax zavrhovaná katolíckou Cirkvou.

Skrátka, na plnú dôveryhodnosť Aloisovi niečo chýba.

Avšak nasledujúce riadky sú natoľko zaujímavé, do oči bijúce a aktuálne, že si tu azda zasluhujú byť. Dokazujú, že adeprítomný hriech je skutočne príčinou všetkých útrap sveta, súčasných a aj tých nadchádzajúcich. Treba si dať preto svoje životy urýchlene do poriadku, kým je ešte čas.

***

Toto Irlmaierovo proroctvo bolo prvý krát zverejnené v roku 1992. Má pochádzať z 50. rokov minulého storočia a týkať sa má primárne Nemecka. Ale zjavne je aktuálne aj pre zvyšok Európy. S utečeneckou krízou v roku 2015 sa v krajine stalo opäť aktuálnym.

Irlmaier zrejme vyslovil toto proroctvo pred charitnou sestrou Mariou Luisou Benderovou, ktorá sa učila šoférovať u svojho inštruktora autoškoly, ktorý býval v dome vedľa Aloisa Irlmaiera. Podľa nedávneho článku v novinách Merkur, Irlmaier povedal v roku 1950 žene nasledovné slová:

Dievča, si svedkom veľkej zmeny, ktorá má prísť.

Najprv príde prosperita ako nikdy pred tým.

Potom nastane veľký úpadok viery ako nikdy pred tým.

Potom nastane bezprecedentný úpadok morálky ako nikdy pred tým (60. roky až dodnes. M.)

Potom príde do krajiny (Nemecka) veľké množstvo utečencov.

Vysoká inflácia (pre toto som si na Aloisa spomenul práve v týchto dňoch)

Peniaze strácajú hodnotu viac a viac.

Čoskoro nasledujú revolúcie.

Potom cez noc zaútočia Rusi na Západ.“

***

Naozaj si myslím, že naše odpadnutie od Boha nie je sranda. Všetci sa dnes tvária, akoby viera v Pána Ježiša, utiekanie sa k Panne Márii, či chodenie do kostola boli … ja neviem … životným štýlom? Svojským pohľadom na svet?

Je to pritom tá najzákladnejšia a vôbec tá najdôležitejšia vec v živote každého jedného človeka! Dobré katolícke žitie, život v milosti posväcujúcej sú na míle dôležitejšie ako peniaze a šťastie, sú dôležitejšie ako zdravie a i život samotný!

Pretože keď ľudia zavrhujú svojho Stvoriteľa, privolávajú na seba hrozné nešťastia – presne, ako sa to podarilo našej generácii (a najmenej dvom generáciám pred nami, ktorým sa môžeme poďakovať).

Ale čo treba dodať – tak ako Pán Ježiš, Panna Mária, svätí boží anjeli, sv. Michal so sv. Rafaelom – môžu ochraňovať celé zbožné civilizácie; rovnako tak môžu ochrániť zbožné národy, či aspoň zbožných ľudí, keď bezbožné civilizácie upadajú do chaosu a vojen.

A to je aj moja nádej.

M.


Spread the love