Kapitoly

Spread the love

RECENZIE PRVÝCH ČITATEĽOV:

 

Pani Monika:

„Obsah knihy Svätci a hriešnici ma upútal od samého začiatku, a to aj napriek skutočnosti, že historická téma nepatrí medzi moje obľúbené žánre. Príbehy hlavných postáv postupne odkrývali jednotlivé historické udalosti, poskytli pohľad na problémy a nástrahy života v ich dobe, a zároveň sa pod vplyvom týchto udalosti menili aj charaktery samotných postáv, čo vytvorilo pútavý dynamický dej a napätie až do samého záveru knihy. Zdanlivo odlišné príbehy autor v určitých pasážach vkusne poprepájal, čím vytvoril jedno ucelené dielo, ktoré podľa môjho názoru zaujme všetky skupiny čitateľov."

Pán Ján:

„Od prvej strany, ako som začal čítať, som sa nevedel od rukopisu odtrhnúť. Zväčša čítavam s prestávkami, tu mi ale zaujímavý dej nedovoľoval knihu odložiť. Jednotlivé príbehy sú pútavé. Najviac ma zaujal príbeh bohatej Rimanky, z ktorej sa stala kresťanka. Rím je opísaný tvrdo, ale osobne verím, že bol ešte krutejší. Príbehy a postavy v nich sú uveriteľné. Celkovo ide o pekný a pútavý román. "

Pán Tomáš:

Román „Svätci a hriešnici“ je prepracovaný do najmenších detailov, akoby bol autor sám očitým svedkom ním predkladaných udalostí. Charakteristika a opis situácií, či deja, sú bohaté na rôzne slovné zvraty. Jednotlivé príbehy sa postupne rozvíjajú a každý končí cieľavedomou výpoveďou. Ani jeden z nich nie je pritom stereotypný, či monotónny, ale každý si ide svojou vlastnou cestičkou. Aj samotný jazyk, ktorým autor príbehy uvádza, je bohatý na štylizáciu, syntax a jazykové vyjadrovanie.

Autorov pohľad na dejiny je svojský a veľmi zaujímavý. Autor sám vďaka tomu pôsobí všeobecne sčítaným dojmom.

(Pán Tomáš je učiteľom Dejepisu na ZŠ)."

 


Spread the love