Spread the love

 

Bug de Milhaus (1848)

Bol to zbožne žijúci Španiel žijúci v pyrenejských vrchovinách. Predpovedal nejednu udalosť.

 

Vojna v Európe je predpovedaná mnohými prorokmi a vskutku ich predpovede sa naplnia: čo zmôže človek proti osudu? Táto vojna zdevastuje všetky miesta.

Nákazy a choroby rozosejú všade teror. Fanatizmus falošných vier a netolerantné strany zaplnia mnoho krajín obeťami. Iberia (Španielsko) a Portugalsko sa stanú útočiskami pre utečencov (zväčša z vojnou zmietaného Francúzska – M.). Katolíci nájdu svoje útočisko pred svojimi nepriateľmi v Španielsku.

Vtedy región v okolí rieky Tajo zrodí neslýchaného bojovníka podobného El Cidovi, ktorý bude taký zbožný ako Ferdinand III., a ktorý pod zástavou viery zjednotí okolo seba nespočítateľné vojská.

(reč je tu zjavne o Veľkom katolíckom kráľovi Henrim, ktorý, – hoci bude potomkom francúzskych kráľov – narodený bude v Španielsku a bude mať v sebe aj kus španielskej krvi a nátury).

So svojou armádou pôjde aby sa stretol s obrovským gigantom, ktorý bude so svojimi zúrivými vojakmi postupovať, aby dobyli Španielsko (ruské, moslimské, alebo spojené vojská). Vtedy uvidia Pyreneje najstrašnejší boj za celé storočia!

Bitka bude trvať tri dni. Hrôzu naháňajúci gigant sa bude snažiť povzbudzovať svojich v boji, ale ruka Božia mu už ukáže koniec jeho nadvlády a jeho armáda padne pod mečom nového El Cida.

Vtedy táto víťazná armáda ochraňovaná Najvyšším Stvoriteľom prekračovať bude provincie i moria a ponesie zástavu Kríža až k brehom rieky Nevy (v Rusku).

Katolícke náboženstvo všade zvíťazí…“

 

Údolie rieky Tajo v Španielsku (a Portugalsku). Odtiaľ má prísť ten, ktorý oslobodí Francúzsko a Európu od ich nepriateľov, a zachráni katolícku Cirkev v čase jej najväčšej núdze.

 

 

 


Spread the love