Spread the love

 

Britské noviny The Guardian prišli so správou, podľa ktorej je talianska „vizionárka“ Gisela Cardia zrejme podvodníčka:

https://www.theguardian.com/world/2023/apr/11/the-saint-leaves-italian-town-after-case-opened-into-statues-tears-of-blood

Správu priniesol aj portál Church Militant:

https://www.churchmilitant.com/news/article/weeping-madonna-sparks-fraud

Istému reportérovi sa podarilo získať vzorky „krvavých sĺz zo sochy Panny Márie“ a podľa prvotných testov je ona krv … z prasaťa. Aby toho nebolo málo, skutočné meno Gisely Cardie sa ukázalo byť Maria Giuseppe Scarpulla, pochádza zo Sicílie a už v minulosti bola usvedčená z finančného podvodu. Motív jej konania je i v tomto prípade zjavne finančný, keďže založila účet na ktorý jej ľudia posielali peniaze. Jeden pár Cardii podľa výpovede poslal dokonca 123 000 eur.

V rozmedzí siedmych mesiacov – od augusta 2020 do februára 2021 – som i ja tu na tejto stránke uviedol zhruba 20 jej preložených správ (pre porovnanie, správy Pedra Régisa publikujem od dec. 2019 dodnes a momentálne ich je 416). Potom som jej správy ale prestal prekladať, pretože sa mi zdala hneď z niekoľkých dôvodov podozrivá:

1) Zvláštne bolo už to, že jej socha začala vzlykať „po návšteve Medžugoria“. Medžugorie je mimoriadne kontroverzné miesto a ja osobne mám značné pochybnosti o tom, že tamojšie zjavenia sú pravé na základe podivnosti správ i životov zúčastnených.

2) Pri niektorých správách začala uvádzať, že ich má od „Boha Otca“, čo mi prišlo ako úplné šialenstvo a holý nezmysel. Je ťažké zistiť, či sa Boh Otec okrem Mojžiša v histórií ešte vôbec niekomu prihovoril. Mnohí svätci mali mystické stretnutia s Pánom Ježišom i Pannou Máriou, ale Boha Otca nespomína nikto – len ona „výnimočná“ Gisela.

3) Jej správy nedávali zmysel. Totižto staršie katolícke proroctvá uznané biskupmi a zozbierané napr. Y. Dupontom nám jasne hovoria, že najprv „zvíťazí Nepoškvrnené Srdce Panny Márie“ – t.j. budú obnovené katolícke štáty takzvaným „Veľkým monarchom z Francúzska“; a Antikrist príde až potom v budúcnosti, aby ich zničil a na ich ruinách postavil vlastnú ríšu.

Zatiaľ čo Pedrove správy potvrdzujú takýto priebeh udalostí, Gisela vo svojich správách začal splietať čosi o tom, že „Antikrist už je medzi nami a čoskoro sa vyjaví“. Z môjho pohľadu to bol jasný indigátor podvodu.

V popisku dole pod správami som však mimo iného uviedol: „Momentálne prebieha vyšetrovanie týchto prípadov Vatikánom. Biskup jej oblasti sa nevyjadril ani za ani proti týmto zjaveniam. Veriacim však účasť na modlitbách, kedy má dochádzať aj k oným zjaveniam Panny Márie, nezakázal.

Podľa Church Militant sa miestny biskup teraz chystá oficiálne prehlásiť celé „zjavenie“ za falošné.

Uznávam, že som mal jej správy vymazať ihneď, keď som si prvý krát uvedomil závažné nedostatky v jej výpovediach. Za toto svoje pochybenie sa ospravedlňujem. V nasledujúcom období začnem teda správy Gisely Cardie postupne zo stránky sťahovať.

U správ Pedra a ďalších chcem aj naďalej pokračovať, i keď časovo to je čoraz náročnejšie.

M.G.


Spread the love