Spread the love

 

V Amerike vzniká nový projekt s názvom Christian Channel – malo by ísť o akúsi kresťanskú/katolícku verziu Netflixu a HBO Go. Vlajkovou loďou Christan Channel bude seriál s názvom Knights of the Cross (Rytieri kríža) a pôjde o vierohodné vyobrazenie Tretej križiackej výpravy, ktorú viedol slávny anglický kráľ Richard Levie srdce.

Za projektom stojí niekoľko známych tvárí katolíckeho vierovyznania: v prvom rade historik J. Stephen Roberts, ktorý na youtube vedie kanál o križiackych výpravách s názvom Real Crusade History. Projekt režíruje Angelo Libutti, hollywoodsky filmár talianskeho pôvodu a hlavnú úlohu (kráľa Richarda) si zahrá Bug Hall, ktorý má rovnako tak asi 30-ročnú hollywoodsku kariéru.

Autori na tomto projekte pracujú z vlastného presvedčenia a tiež z vlastných finančných zdrojov a prosia o pomoc pri financovaní seriálu, keďže za nimi nestojí žiadna veľká hollywoodska spoločnosť. Dá sa im poslať príspevok 35, 100, 150 eur (a vyššie), za čo sľubujú ročný prístup na Christian Channel digitálnu kópiu seriálu Knights of the Cross na stiahnutie (mal by byť dokončený v auguste t.r.) a tiež vaše meno v záverečných titulkoch.

Tu je adresa, kde môžu záujemcovia prispieť: https://www.christianchannel.com/knightsofthecross

Za seba ešte dodám, že ja som im už nejaké peniaze poslal a je mi cťou, že som tomuto vznešenému projektu mohol pomôcť. Chcem sa tiež poďakovať každému, kto sa k tejto globálnej katolíckej iniciatíve pripojí. M.

V najbližších dňoch vznikne pre projekt asi 5-minútová výpravná ukážka (plánujem, že po nej napíšem aj obsiahlejší článok pre Christianitas). V každom prípade už teraz vypustili autori prvé zábery zo zákulisia:

 

Videorozhovory J. Stephena, Angela i Buga

 

g


Spread the love