Spread the love

 

Z denníčka Marie-Julie Jahenny, 29. november 1874

Modlím sa, povedala svätá Panna; nariekam trpím. Zišla som dole na Zem, aby som vás varovala. Sľúbila som vám spásu, keby ste len činili pokánia…

Ohlásila som (tiež) duchovenstvu fatálne tresty; dala som  mu najavo svoje hrozby, že zoslabne v búrkach a víchriciach. Nariekala som (aj) nad Francúzskom. Ukázala som mu cestu Kríža.

Otvorila som fontány, v ktorých sa môžu umyť chorí. Potešovala som svoj ľud, sľúbila som mu záchranu. Nič z toho však vinníkov (/hriešnikov) nepohlo (k pokániu). Zostávajú vo svojich zločinoch; ich trest je (teda) blízko.

+++

Marie-Julie Jahenny (1850-1941) bola katolícka mystička a stigmatička, ktorá síce nie je u nás veľmi známa, no v zahraničí a zvlášť v rodnom Francúzsku sú jej proroctvá pomerne známe. Zjavovala sa jej Panna Márie a bolo jej tiež povedané, že pre spásu duší bude musieť veľmi trpieť. Jedným z jej najhorších utrpení boli práve stigmata.

 Autor E. A. Bucchanieri, z ktorého knihy je aj nasledovný odstavec, dodáva: „biskup Nantés, monsignor Fournier, prehlásil, že všetko, čo sa Marie-Julie stalo, je nadprirodzeného a božského pôvodu.“ (We Are Warned: The Prophecies of Marie-Julie Jahenny, str. 10)


Spread the love