Spread the love

 

Nerád by som sa zaradil k nejakým coronavírusovým konšpirátorom. Pravdu povediac, corona správam sa vyhýbam ako môžem, pre svoje duševné zdravie, snahu o nadhľad a uchovanie akého-takého bystrého úsudku som to nikdy nesledoval a nikdy ani nebudem.

Samozrejme, aj ja som zachytil kadejaké správy o tom, že corona je z laboratória a nie z netopiera (či čo to v tej Číne vlastne jedli) atď. Neviem, neriešim. Príde mi len zaujímavé, ako celá táto záležitosť komunistickú totalitnú Čínu nakopla a jej kapitalistických protivníkov postupne pochováva.

Nuž ale toto je vskutku zaujímavé a nemôžem to nespomenúť:

V USA beží istá reality show s názvom „Project Runway.“ Ide o to, že laickí návrhári vymyslia a ušijú/uštrikujú nejaký svoj vlastný odev a profesionálni návrhári potom tieto ich dielka posudzujú. Niektorí vypadnú, iní idú ďalej.

V marci 2019 sa v tejto súťaži objavila zvláštna pani. Predstavila sa ako „Kovid.“ Prišla s odevom, ktorý asi až tak moc nevybočoval od štandardov súťaže, avšak s jednou „vychytávkou“: na tvár si nasadila  ručne ušitú masku, akú dnes už vidno na každom kroku. Samozrejme, rok 2019 bol v tomto smere trochu… iný.

Veľmi zaujímavá bola reakcia porotcov: jedna porotkyňa jej doslova povedala „It’s sick“ („Je to choré“) a následne sa Kovid spýtala, či môže v maske vôbec dýchať. Kovid odpovedala: „A little bit“ („Trochu“).

Ostatní porotcovia ju však vychválili ako „kreatívnu“ a „štýlovú.“

 


Spread the love