Spread the love

 

Démoni chcú visieť na svojich posadnutých ľuďoch. Znova a znova počas exorcizmu skučia a hovoria, že nechcú odísť, ako povedali aj počas exorcizmu len pred niekoľkými týždňami. Pripomenulo mi to démonskú „légiu“ v Biblii, ktorá prosila Ježiša, ktorý ich vyháňal z človeka, aby ich poslal do svíň. Je úplne zjavné, že nechcú ísť späť do pekla.

Avšak peklo je miesto, ktoré oni sami vytvorili. Medzi exorcistami je dobre známa formulka používaná počas exorcizmov. Kňaz prikazoval démonom, aby sa vrátili do pekla, miesta, o ktorom exorcista povedal, že ho pre nich utvoril Boh. Démon odvetil: „ty hlúpy kňaz. Boh nevytvoril peklo. Na takú myšlienku by nikdy nepomyslel. To my sme ho vytvorili.“ Pre toto je peklo tak hrôzostrašné – bolo utvorené samotnými démonmi.

Počas exorcizmu je ťažké sa ich zbaviť. Húževnato vzdorujú. Počas jedného exorcizmu pred niekoľkými rokmi ma démon požiadal, aby som s ním spravil dohodu – dúfal, že bude môcť zostať o trochu dlhšie. Odvetil som: „Ty chceš robiť dohodu? Ja ti dám dohody. Odíď! To je moja dohoda.“ V to poobedie démon odišiel.

Démoni vyskúšajú každý trik z príručky, aby mohli zostať. Skryjú sa, aby ste si mysleli, že už odišli. Budú sa snažiť zdržiavať posadnutú osobu od exorcizmov. Počas exorcizmov samotných budú prosíkať a nariekať, alebo, naopak, budú robiť akoby boli tým všetkým nedotknutí. Jednou ich obľúbenou frázou je „nikdy neodídeme“. Ale napokon vždy odídu.

Démoni vlastne konajú ako zúfalá zver čeliaca svojmu koncu. Budú sa oháňať a škriekať. Stále v ušiach počujem ten zvuk, ktorý vydal sám Lucifer, keď ho prišla osobne vyhnať Panna Mária. Tri krát zaškriekal „Niééééééééé“ a potom bol preč.

Lucifer a jeho nasledovníci – a nie Boh – vytvorili peklo. Je to nevýslovne hrôzostrašné miesto. Démoni urobia všetko pre to, aby sa tam nemuseli vrátiť.

+++

Otec Stephen J. Rossetti je exorcista z Washingtonskej arcidiecézy, prednášajúceho na Catholic University of America, ktorý píše krátke zápisky o svojich osobných skúsenostiach s exorcizmom, démonmi, čarodejnicami a posadnutými . Nedávno mu vyšla aj kniha, kde mnohé tieto svedectvá taktiež popisuje.


Spread the love