Spread the love

 

Dnešná kinematografia je pre mňa osobne takmer nepozerateľná. Nejde ani tak o používanie prehnaných počítačových efektov, plochých postáv, divného pseudodeja, či deravého scenára. Najväčší problém by som videl v tom, že je nesmierne ťažké identifikovať sa s hlavnými postavami. Či už ide o rôznych mafiánov, slabochov, ľudí ľahších (alebo skôr žiadnych) mravov, filozofov ateizmu, takmer vždy ide o opovrhnutiahodné postavy. Zrejme ide o akýsi obraz dnešnej doby. Dnes už proste asi naozaj existuje len minimum pevných ľudí, ktorí by pred peniazmi či inými „výhodami“ nezohli svoje chrbáty. Inými slovami: „bežný človek“ dnešnej doby sa s takouto postavou zrejme dokáže identifikovať, dokáže povedať „áno, tak to je“.

Ak už aj postavy majú nejaké „vyššie hodnoty“, zväčša sú ich hodnoty taktiež veľmi pochybné, v prípade kresťanstva svoj princíp vždy nakoniec nejakým spôsobom zradia, veď „tak to vo svete chodí“, tak čo. Postavu pevnú od začiatku až do konca už skrátka nenájdeme.

O to nečakanejším prekvapením je nový počin od spoločnosti Apple Tv s názvom „Greyhound – bitka o Atlantik“…

Celý článok “Greyhound – film, ktorý nás učí pripodobňovať sa Kristovi v každej situácii“ si môžete prečítať na stránke Christianitas.sk


Spread the love