Spread the love

 

V týchto dňoch otriasa Francúzskom správa, že pôvodne dvadsať generálov vo výslužbe (teraz už dokonca 25) a pôvodne 1200 vojakov (teraz už dokonca 10-tisíc!) – aj keď väčšina taktiež na dôchodku – poslalo prezidentovi Macronovi, poslancom Assemblée nationale (dolná komora francúzskeho parlamentu) a senátorom otvorený list. V ňom uvádzajú, že ak vláda nezačne urýchlene riešiť rozrastajúci sa problém islamizmu a fundamentalizmu v krajine, ktorý ohrozuje jej tradície a kultúru, v takom prípade môže zasiahnuť samotná armáda. (!) Generáli a vojaci upozorňujú, že by tak vypukla občianska vojna, za ktorú by niesli zodpovednosť politici a zvlášť prezident.

Takmer všetky dôležité politické osobnosti sa k listu už stihli vyjadriť. Marine Le Penová vyjadrila signatárom podporu. Na svojom twitteri tiež uviedla: „Šokuje ma nenávisť proti signatárom tohto listu. Pripomínam pánovi (poslancovi) Mélenchonovi a tiež ministrom za LREM (Macronovu La République en Marche!), že títo vojaci nasadzovali svoje životy za krajinu. Aj keď s nimi nesúhlasíte, mali by ste ich rešpektovať.

Sám Mélenchon, známy (krajne) ľavicový politik, vyhlásil, že „ide o ohromujúcu deklaráciu arogantných pravicových vojakov“ a dokonca, že „je čas mobilizovať obranu proti týmto ľuďom“…

Celý článok “Hrozí vo Francúzsku občianska vojna? si môžete prečítať na stránke Christianitas.sk


Spread the love