Spread the love

 

Z denníčka Marie-Julie, 29. september 1889

Matka Božia pohnutá láskou Svojho Srdca zostúpi na zem, zjaviac sa Svojim ľuďom spôsobom, ktorý je nezmerateľný. Zostúpi z Neba na Zem v obklopujúcich horách La Salette. Zjaví sa na bielom oblaku, obklopevencom ruží, aby povedala: „Zem bude hrobkou od Alsaska-Lotrinska, nespočitateľnou, po roh Bretónska“. Matka Božia vyjaví ďalšiu slávu Svojmu ľudu, ako posledný znak Svojej lásky, pre bolesť kresťanov. Na severe Francúzska… príde so znakmi náreku a tuctu dušiam povie iba tri vety:

1) Celá (francúzska) zem okrem Bretónska bude iba hrobkou bez života.

2) Cirkev bude trpieť prenasledovania; peklo nikdy pred tým nič krutejšie nevymyslelo.

3) Centrum (Paríž) sa stane krajinou nasiaknutou krvou. Posledný, kto sa potopí, bude z človeka, ktorého Nebesia prekliali pre jeho zločiny.

 

Cudzia krajina nevydá žiadnej potravy. Dážď ohňa zredukuje na prach potravu tých ľudí, kde sú miešaní nekatolícki kresťania s moslimami.

Táto stať sa podľa niektorých názorov týka USA, či Británie; ja osobne by som „krajinu nekatolíckych kresťanov a moslimov“ tipoval skôr na Rusko. Asi je to jedno, lebo všetky tieto krajiny pre svoje nespočitateľné hriechy dopadnú veľmi zle. M.

 

Bude (na dedinách) len tak málo ľudí, že by sa zmestili pod vozovú plachtu.“

-staré slovenské príslovie-

+++

Marie-Julie Jahenny (1850-1941) bola katolícka mystička a stigmatička, ktorá síce nie je u nás veľmi známa, no v zahraničí a zvlášť v rodnom Francúzsku sú jej proroctvá pomerne známe. Zjavovala sa jej Panna Márie a bolo jej tiež povedané, že pre spásu duší bude musieť veľmi trpieť. Jedným z jej najhorších utrpení boli práve stigmata.

 Autor E. A. Bucchanieri, z ktorého knihy je aj nasledovný odstavec, dodáva: „biskup Nantés, monsignor Fournier, prehlásil, že všetko, čo sa Marie-Julie stalo, je nadprirodzeného a božského pôvodu.“ (We Are Warned: The Prophecies of Marie-Julie Jahenny, str. 10)


Spread the love