Spread the love

 

Z denníčka Marie-Julie, 29. septembra 1879

Sv. Michal Archanjel

„Pán uvidí všetko zlo, ktoré bude chcieť dominovať, uvidí satana pokúšajúceho Zem a zhromažďujúceho svojich priateľov aby učinili posledný pokus o zvrat.  Žiadna doba nebola nikdy tak strašná, ale nebojte sa! Ja budem kráčať po pravej strane s vami. Ja budem kráčať z Francúzska do Ríma zo svojím ohnivým mečom.

Zničím bezbožných na príkaz Pána. „Vojnu Kristovi a smrť Cirkvi!“, tak  spievajú bezbožní. (Však) je to iba spravodlivosť, čo predlžuje existenciu týchto nešťastníkov. Bez ich (odprosujúcich) modlitieb nebude Božia hodina (trestu) odročená. Je to svätá obeta omše, čo zmierňuje hnev rozzúreného Pána.“

 

Tak dlho, ako budú verejné modlitby pokračovať, nič sa diať nebude. Ale príde čas, kedy verejné modlitby prestanú. Ľudia si povedia: „veci zostanú také, ako sú.“ Vtedy sa udeje veľká pohroma. Toto nešťastie bude pozostávať (z)… veľkých súžení vo veľkomestách Francúzska (a) strašného masakru v jeho hlavnom meste, Paríži.

-Sestra Marianne (1880)-

+++

Marie-Julie Jahenny (1850-1941) bola katolícka mystička a stigmatička, ktorá síce nie je u nás veľmi známa, no v zahraničí a zvlášť v rodnom Francúzsku sú jej proroctvá pomerne známe. Zjavovala sa jej Panna Márie a bolo jej tiež povedané, že pre spásu duší bude musieť veľmi trpieť. Jedným z jej najhorších utrpení boli práve stigmata.

 Autor E. A. Bucchanieri, z ktorého knihy je aj nasledovný odstavec, dodáva: „biskup Nantés, monsignor Fournier, prehlásil, že všetko, čo sa Marie-Julie stalo, je nadprirodzeného a božského pôvodu.“ (We Are Warned: The Prophecies of Marie-Julie Jahenny, str. 10)

nnn


Spread the love