Spread the love

(foto: https://static.markiza.sk/)

 

Iniciatíva: https://www.facebook.com/events/322275232404501/

 

premier@vlada.gov.sk

 

Dobrý deň, pán premiér Slovenskej republiky, Igor Matovič,

moje meno je Matej Gavlák, mám 30 rokov a som veriacim katolíkom. Vaše rozhodnutie opäť zatvoriť kostoly ma pobúrilo.

Pán premiér, chápem vašu ťažkú situáciu, že čelíte nevypočitateľnému vírusu a bezprecedentnej situácii. No chcem Vás požiadať, aby ste zvážili ponechanie kostolov otvorených.
Žijeme vo veľmi turbulentných geopolitických časoch, kedy americká moc – čoby nášho spojenca a ochrancu – klesá, na čo postupne stúpa moc diktátorských štátov Číny a Ruska.

 

Naozaj si práve v týchto časoch chcete rozhnevať Pán Boha?

Pán premiér, vy ako premiér a my ako národ ešte budeme potrebovať Boha. Mali by ste, ako vodca nášho národa, zasvätiť Slovensko Ježišovi Kristovi, ako to urobili Poliaci, a nie zatvárať chrámy.

Pretože my sami sa prípadnej totalitnej expanzii neubránime.

Nehovoriac o  ekonomických ťažkostiach, ktoré prichádzajú na svet. V Amerike hrozia nepokoje, vo Francúzsku hrozia nepokoje. Vedeli ste, že o pápežovi Františkovi je predpovedané, že za jeho vlády by mal byť Rím zničený, že ON by mal byť tým pápežom z fatimského proroctva?

 

Ak budú občianske a sociálne nepokoje všade na Západe, Slovensko môže zostať imúnne len ak sa zomkne k Bohu, Jedinému a Pravému, ktorého uctieva už viac ako tisíc rokov. Ale ak zatvoríte Božie chrámy, aké znamenie tým do Neba dáte?

Pán premiér, až raz budete stáť pred Súdom Najvyššieho – ako my všetci budeme – ako budete obhajovať tvrdé zatváranie Jeho chrámov v časoch najväčšej núdze? Poukazovanie na Covid bude veru len slabučkou výhovorkou. A Boh je nielen Boh milostivý, ale aj Sudca spravodlivý.
Pán premiér, veďte svoj národ k zbožnosti a stanete sa veľkým mužom. Lebo ak národ odvediete od Krista, pán premiér, história si vás podľa toho zapamätá a priradí k nešťastným a zlorečeným vládcom, ktorí toto svojim národom urobili.

 

Pán premiér, buďte Dávidom, nie Sedekiášom; staňte sa veľkým, nie naveky zatracovaným.

Pán premiér, otvorte kostoly!

S pozdravom M.G.

                                                                                                                                    V _ _ _ , dňa 29.6.2020


Spread the love