Spread the love

Youtube, Netflix

Je pomerne známou vecou, že covid a celé to šialenstvo naokolo boli predpovedané vo filme „Nákaza“ z roku 2011. Podobnosti sú do oči bijúce a na internete je (aspoň teda v AJ) veľa článkov, ktoré na ne upozorňujú. Ale v krátkosti možno povedať, že film sám seba prezentoval ako „ultrarealistické znázornenie toho, čo by sa stalo, keby svet postihla pandémia“.

Filmová pandémia začala – ako inak – v Ázii odkiaľ sa rozniesla do celého sveta. Situáciu začala ako prvá riešiť Medzinárodná zdravotnícka organizácia spadajúca pod OSN. Jednotlivé štáty nariaďovali povinné lockdowny, či stanné práva a všade sa to hemžilo vojakmi a policajtmi zúrivo potláčajúcimi nepokoje a všadeprítomný zmätok. Film končí tým, že sa našla účinná vakcína, ktorá pandémiu zastavila. Vo filme nesmel chýbať „konšpiračný teoretik“ – bloger hraný Juddom Loweom, ktorý písal, že celá pandémia je podvrh a vládny projekt. Za svoje články dostával slušne zaplatené.

 

The Deadly Comet

Už roky sa venujem tzv. „katolíckom proroctvám“ – tzn. proroctvám, ktoré za hodnoverné musel oficiálne uznať minimálne biskup tej ktorej krajiny – a tieto proroctvá vo všeobecnosti hovoria viac-menej jeden rovnaký príbeh: že pre hriechy ľudí príde na svet obdobie nepokojov, ďalšej svetovej vojny, tzv. „Troch dní temnoty“; no po treste budú kresťanstvo a svet obnovené pod vedením „Víťaza od Západu“ – známeho ako „Veľký katolícky kráľ“ a tiež „Anjelského pápeža“. Obaja budú pochádzať z Francúzska.

Ešte pred týmto „obdobím trestu“ má byť niekoľko znamení. A jedným z nich bude výnimočná kométa vyzerajúca zo Zeme ako „druhé Slnko“. Úlomky, či časti tejto kométy majú dopadnúť na Zem a spôsobiť značnú deštrukciu. Niektoré z proroctiev, ktoré som uviedol o nej hovorili:

Január: Krv bude pršať jednu hodinu v krajine Európskej, ktorá bude zničená ako prvá“

(https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2015/10/24/3-svetova-vojna-v-proroctvach-3-vitaz-od-zapadu/)

***

Sedem dní bude žiariť veľká hviezda

Ako keby bolo na oblohe dvoch sĺnk

Pes bude zavýjať celú noc

Keď pápež utečie nevedno kam

Počas tých dní vlasatá hviezda sa zjaví

Spadne z nebies, niet pokoja, trasie sa zem

(https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2016/01/23/bude-za-frantiska-i-zniceny-rim-tak-ako-to-predpoveda-proroctvo-sv-malachiasa/)

***

Čosi veľkého spadne a keď to dopadne do vody, spôsobí to veľké ničenie. Regióny zemské budú trpieť, ale kto je s Pánom, bude v bezpečí.

(https://matejgavlak.eu/pedro-regis-spadne-cosi-velkeho/)

***

A keď otvoril šiestu pečať, videl som, že nastalo veľké zemetrasenie; slnko sčernalo ako srstené vrece a mesiac bol celý ako krv; nebeské hviezdy padali na zem, ako keď figovník zhadzuje svoje nezrelé plody, keď ním lomcuje silný vietor.

(Zjv6,12-13)

Aj preto som neskôr napísal:

Práve v období nepokojov v Ríme má Boh ukázať posledné veľké varovanie, aby sa ľudia obrátili, kým je čas – výnimočne jasnú kométu, ktorej úlomky dopadnú na zem a spôsobia masívne prílivové vlny.

Ale je aj množstvo snov bežných ľudí hovorí o tejto udalosti. Niektoré som už spomenul, iné nie. Tieto som ešte nikdy predtým nepreložil:

Zvláštny sen o kométe, ktorá narazila do Mesiaca

Spal som a skoro ráno som mal blbú nočnú moru… Rozhodol som sa s ňou podeliť, pretože bola tak reálna…

Najprv som uvidel kométu približovať sa k Zemi; bolo to ako keď sa pozeráte na taký ten stellárium program v počítači. Keď už bola kométa veľmi blízko Zeme, snívalo sa mi, že som videl padať množstvo malých asteroidov… Avšak po chvíli som uvidel, že sa Mesiac stal veľmi žiarivým a bol ako druhé Slnko, pretože doň narazilo čosi veľkého, no nebol som si istý, či to bolo z tej kométy… Po tejto vízii som sa zobudil veľmi predesený.

Pred tým, než som sa zobudil, som počul tieto slová: „ten Mesiac bol len varovaním pred veľkým súžením“.

***

Iný sen iného autora:

Kráčal som po vonku, bolo leto, keď ľudia okolo mňa začali pozerať na oblohu a niečo ukazovať. Boli tam dve kométy, ktoré bolo vidno za denného svetla… Každý vravel: „ó, to je ale nádherné!“, ale môj žalúdok sa prevracal a zasiahla ma silná panika, pretože som vedel, čo to znamená. Ako prišla noc, každý začal panikáriť, pretože sme za kométou mohli vidieť reťaz tisícov meteoritov a asteroidov, ktoré začali dopadávať na Zem. V tom som sa zobudil celý prepotený.

***

(Aj jeden slovenský čitateľ mojich blogov mal podobný sen, ktorý som uverejnil iba nedávno. Tu je kúsok z neho)

Môžem ešte povedať, že si spomínam, že v jednom sne som videl ako keby kométu, alebo čo, alebo aj dve Slnká som videl a bolo to tesne pred začiatkom veľkej vojny. Neviem, čo to bolo a nechápem.

 

Nepozerajte sa hore

Spoločnosť Netflix chystá už na koniec tohto roka film – komédiu – ktorá bude mať nevídane hviezde obsadenie: hlavnú úlohu si zahrá najväčšia filmová hviezda sveta, Leonardo di Caprio. Ale budú tu aj ďalšie známe tváričky: Timothy Chamelet (Duna), Jennifer Lawrenceová (Hunger Games), či Meryl Streepová. A o čom tento hviezdne obsadený snímok bude?

O kométe letiacej k Zemi. Tu je trailer (s Cz tit.):

https://www.youtube.com/watch?v=nArqd1Gxaes

Film nesie názov „Don’t Look Up!“ – doslovne „Nepozerajte sa hore!“ – ale česká produkcia ho nazvala prapodivne ako „K zemi hleď!“. Už úvodné slová traileru k filmu sú šokujúce. Doslova hovoria:

 

Podľa skutočných udalostí, ktoré sa nestali. Zatiaľ.

Ak naozaj existujú nejaké elity, ktoré niečo vedia, tak toto potom vyznieva ako poriadny fľusanec do tváre bežných ľudí. Ale tým sa predsa oni zabávajú neustále. Film teda naznačuje, že jeho scenár môže byť za istých okolností realistický. V ukážke k filmu zaznieva, že vedci s tvárami Leonarda a Jennifer objavili „veľmi veľkú kométu“, ktorá „mieri priamo k Zemi“.

Film je o tom, ako profesionálnym vedcom nikto z vlády a médií neverí, že sa k Zemi blíži vražedná kométa. Rozhodnú sa preto na vlastnú päsť vypustiť túto informáciu na internet. Film je robený komediálnym štýlom , kedy jednanie postáv vyznieva značne nelogicky (aj keď za posledné dva roky nás už nemôže prekvapiť zhola nič).

Kométa je vskutku pozoruhodná

 

Trailer ďalej ukazuje nepokoje v uliciach, ktoré „pravda o kométe“ napokon vyvolala. Opäť, tvorcovia si aj z tohto robia značnú „srandu“.

 

V jednom zábere vidno, že sa kométa z nejakej príčiny (zrejme zásahom rakety) rozpadla na menšie časti.

 

Leov film nie je prvý

Len pred rokom šiel pritom do kín film prakticky s rovnakou tématikou, aj keď jeho podtón bol vážny. „Greenland“ v hlavnej úlohe s Gerardom Butlerom sa podobne ako „Nákaza“ snažil čo najrealistickejšie zobraziť „čoby-keby“ k Zemi mierila kométa a jej časti by dopadávali na zemský povrch. Film rovnako tak zobrazoval anarchiu a nepokoje v uliciach miest ako aj neustále 24-hodinové spravodajstvo o kométe a jej úlomkoch „ktoré práve v túto chvíľu vstupujú do atmosféry“ (asi aby sme vedeli, čo nás čaká).

https://www.youtube.com/watch?v=_yVSbw9TslU 

Reťaz úlomkov z kométy mieriacich na Zem

 

Spomenie si dnes niekto na Černobyľ?

Ten seriál spred dvoch rokov (z produkcie HBO), nie samotnú udalosť spred 34 rokov. S tým seriálom nebolo niečo v poriadku. Jeho propagácia bola šialená – v médiách o ňom hovorili úplne všade. Na Exprese sa tá prisprostá „cool“ moderátorka s priškrteným hlasom pýtala: „A Černobyľ ste už videli?“ Podobné to bolo aj v iných médiách.

Černobyľ je dobrý seriál, ale podobne kvalitná bola aj miniséria Waco (tiež podľa skutočnej udalosti) a kto sa kedy o nej zmienil? Zaujímavé to bolo z iného pohľadu – už o niekoľko mesiacov čelil svet podobnému „neviditeľnému protivníkovi“ ako bola radiácia v Černobyle – samozrejme, covidu. Vedci bojujúci s neviditeľným nepriateľom, ľudia v skafandroch práškujúci prostredie, plne nemocnice ešte včera zdravých ľudí, neuveriteľné úsilie vlády na boj s niečím s čím sa nikde nestretla – toto všetko zobrazoval práve seriál Černobyľ z roku 2019.

Už vlani som sa nad tým zamýšľal, no to som ešte netušil, čo nám v roku 2021 naservíruje Netflix.

Podobný mediálny ošiaľ, aký bol v roku 2019 zo seriálu Černobyľ bol tento rok zo seriálu Squid Game. Hovorilo sa o ňom snáď úplne všade – časopisy, noviny, portály, televízne stanice všetci hovorili o tomto „najúspešnejšom“ seriály z Južnej Kórei. A o čom Squid Game vlastne je? Nuž, ako to len povedať?

Je o tom ako sa spodina – súťažiaci v istej hre – vraždí navzájom a akési superbohaté elity sa na to s potešením pozerajú. A táto obludnosť je dnes (údajne) najsledovanejší seriál na tomto svete!

Ja len… niečo podobné je predpovedané aj Francúzsku a Taliansku, len tak mimochodom. A po nich celému svetu.

Panna Mária pred tým hriešne ľudstvo neustále varuje. Naša Nebeská Matka ale tiež prízvukuje, že nech už na ľudstvo dopadnú akékoľvek tresty, ona Svoje verné deti ochráni a zachráni – a práve preto sa treba k nej utiekať a modlievať sa sv. ruženec.

Lepšiu radu vám na tomto svete už nikto nikdy nedá.


Spread the love