Spread the love

 

Vo Francúzsku sa (opäť raz) deje niečo zvláštneho. Akoby sa tam prelínali dva úplne odlišné a na smrť znepriatelené svety: svet Boha a svet diabla.

Zatiaľ čo doteraz sme z tejto krajiny počúvali len správy o tom, koľko kostolov tam už bolo vyrabovaných a podpálených…

… teraz z Francúzska prichádzajú obrázky presne opačného rázu – mladí veriaci ľudia spolu so svojimi kňazmi konajú sväté omše a to priamo pred dverami svojich zatvorených a zamknutých kostolov a chrámov. Také niečo som nikde inde v Európe nezachytil!

Čo je zaujímavé, zdá sa, že väčšina týchto omší je latinského – a teda nie bežného – rázu. Liberálni katolíci, aj u nás na Slovensku, oddane poslúchajú vládne elity… francúzski tradiční katolíci sa rozhodli poslúchnuť radšej Krista.

Je na čase sa nimi inšpirovať.

La France, la fille ainée de l ‚Église, nous sommes avec toi et nous prions pour toi. Dirige nos!

 

Katolíci pred katedrálou v Nantes

EDIT
Ďalšie zábery modlitieb a protestov francúzskych katolíkov pred ich zavretými chrámami:
ZDROJ: catholicarena.com
EDIT 2

Z webu actu.fr:

Po Versailles a Nantes, katolíci zvolávajú mobilizácie vo forme pouličných modlitieb aj v nádvorí kostola Saint-Sulpice v Paríži. Stretnú sa v piatok 13. novembra 2020 aby tak vyjadrili svoj nesúhlas so zákazom náboženských slávností počas lockdownu.

Po prvý krát organizované pred Notred-Dame de Paris, zhromaždenie je naplánované na 18. hodinu „pre znovuzavedenie omší“ a bude organizované katolíkmi, ktorí odmietajú dekrét o zákaze náboženských slávností v čase lockdownu.

Podobne sa stretlo asi 600 katolíkov minulú nedeľu večer v Yvelines…

Na svojej internetovej stránke asociácia „Za omšu,“ ktorá mobilizácie organizuje, spustila petíciu adresovanú prezidentovi republiky (E. Macronovi) s cieľom znovuzavedenia slávností a to napriek lockdownu. Do tohto piatku bolo zaregistrovaných 104 990 podpisov.   

https://actu.fr/ile-de-france/paris_75056/confinement-a-paris-prives-de-messe-des-fideles-se-donnent-rendez-vous-pour-une-priere-de-rue_37460144.html

 

Petícia „Pour la messe“ („Za omšu“)

https://www.pourlamesse.fr/


Spread the love