Spread the love

 

Na svete je dnes takmer 200 krajín. Panna Mária nás vo Fatime varovala pred jednou jedinou – Ruskom. Ak nebude Rusko zasvätené pápežom a všetkými biskupmi sveta; a ak sa svet neobráti, Rusko „bude prenasledovať Cirkev“ a ako neskôr Lucia povedala, „stane sa bičom mnohých národov“. Ukrajina je zrejme prvá z týchto národov.

Napriek tomu by som dnes odporučil vypnúť televízory, nejsť na spravodajské stránky. V človeku len zvyšujú napätie, zameriavajú sa na jeho city a pocity a z človeka robia trasúcu sa trosku neschopnú racionálne premýšľať. Veď to všetci poznáme už z „koronavírusovej krízy“.

Musíme sa naučiť uvažovať racionálne a na to treba všetku elektroniku povypínať. Treba sa naozaj začať modliť a postiť. Už roky sa modlím za to, aby mi dobrý Pán Boh na príhovor svätých udelil múdrosť, odvahu a rozvahu. A aby ma ochraňoval od smrteľného hriechu a pádu do bludu. Treba sa riadne vyspovedať a pokiaľ je možné ísť aj na sv. prijímanie (aj keď prijímanie na ruku v žiadnom prípade neodporúčam). Aký som dnes rád, že som chodieval do kostola aj cez týždeň a že som chodieval na sv. prijímanie, keď som mohol! Dnes ma to posilňuje neuveriteľným spôsobom.

Za druhé: treba tlačiť na svojich blízkych – aby si dali svoje životy do poriadku! Nikto nevie, čo bude zajtra; nikto nevie, kedy sa postaví pre Boží súd. Treba na ľudí tlačiť, aby sa zriekli svojho hriechu za každú cenu (hoc aj rozbitia dlhodobého hriešneho vzťahu!) a aby sa poriadne vyspovedali a boli v stave milosti. Raz nám za to – už v inom, lepšom svete – možno poďakujú.

Za tretie: myslím, že nemá zmysel pozerať sa na toto „vo veľkom spektre“. Nech už sa deje na východe Ukrajiny čokoľvek; každému z nás Pán Boh pridelil svoju vlastnú „malú“ úlohu a za tú sa pred Ním budeme zodpovedať. Áno, možno niektorí z nás skončia napokon niekde na bojisku; iní budú pracovať v nemocniciach a ošetrovať ranených, ďalší v hospicoch. Až k tomu dôjde, treba sa zamerať na to, aby som si túto konkrétnu svoju malú úlohu plnil/plnila dobre.

A práve preto treba vypnúť tu prekliatu bedňu a obrátiť sa k Bohu; každý z nás má na výber: buď sa bude triasť niekde v kúte z najnovšieho spravodajstva, alebo sa oddá úlohe, ktorou ho poveril sám Pán Ježiš a ktorú v stanovenú hodinu pochopí. Dnes je to predovšetkým modlitba a pôst. Zajtra to už môže byť niečo iné.

Práve preto je tiež dobré mať na sebe posvätený kríž s medajlónikom Panny Márie, ako aj škapuliar. Toto (a vypnutá bedňa) z vás spraví oporu druhých ľudí v týchto neistých a ťažkých časoch, a nie niekoho, kto sám oporu potrebuje, lebo nevie vyliezť spod stola.

Myslím, že už niet viac čo dodať. Snáď len to ze toto všetko sa deje pre hriechy ľudí. Zbavme sa ich čo najskôr!

A ešte jedine ak by sa aj teraz našiel niekto, kto by chcel hájiť ruskú agresiu, možno mu otvoria oči úprimné vyznania niektorých ruských poslancov o Európe: https://www.facebook.com/nikola.repin/videos/1808929945969319

Nie je dôležité, čo príde; dôležité je, ako sa zachováte, až to príde.

-Takaši Nagai, preživší z Hirošimi, veriaci katolík-

Súvisiace:

Pedro Régis – Bude veľká vojna a mnohí sa budú klaňať falošným ideológiám


Spread the love