Spread the love

 

Z denníčka Luisy Piccarrety, 30. októbra 1899

Dnes ráno prišiel môj láskavý Ježiš veľmi sužovaný a prvé slová, ktoré povedal, boli: „Úbohý Rím, ako (len) budeš zničený! Pozerám na teba (a) nariekam nad tebou!“ A toto hovoril s takou nehou, až to vzbudzovalo súcit. Avšak neporozumela som, či sa to týkalo len ľudí, alebo aj budov.

Súvisace:

Nová kniha mariánskych posolstiev Luisy Piccarrety v slovenčine!

Nová kniha posolstiev Luisy Piccarrety o utrpení nášho Pána v slovenčine!

+ + +

 

Luisa Piccarreta (1865 – 1947) je dodnes uznávaná talianska vizionárka ktorú si napríklad taký sv. Padre Pio zvlášť ctil.

Slúžila v Ráde sv. Dominika. Už od 9 rokov sa jej zjavoval Ježiš Kristus. To, čo jej hovoril, opísala v spisoch s názvom „Nebeská kniha“ (angl. „Book of Heaven“).

V roku 1994 otvoril arcibiskup oblasti, kde žila, proces jej beatifikácie a v roku 2007 jej Vatikánska Kongregácia pre kauzy svätých (ktorá má na starosti proces vedúci k svätorečeniu) udelila titul „Služobníčka Božia.“

Je tiež známa proroctvom ktorým varovala Mussoliniho, aby sa nenechal zvábiť Hitlerovou ponukou na „rýchlu a výnosnú vojnu.“ Mussoliniho sestre povedala, že ak zostane Duce neutrálny, stane sa uznávaným vládcom Talianska; no ak pôjde do vojny, zahynie biednou smrťou (Mussoliniho zabili talianski partizáni v roku 1945 a jeho telo následne zavesili na milánsku čerpaciu stanicu, kde do neho bil rozzúrený dav).


Spread the love