Spread the love

Všetko nasvedčuje tomu, že Black Lives Matter je Satanov nástroj na povstanie marxistickej armády mladých ľudí, podľa bezduchej televíznej, videohernej a hedonistickej kultúry. Ak si niekto myslí, že táto generácia nie je dostatočne nahnevaná a naočkovaná, aby prenasledovala Cirkev, potrebuje len zapnúť správy. 

Mark Mallett

 

O počítačovej sérii Assassin’s Creed som už písal dávnejšie. Je to herná séria, kde je úhlavným nepriateľom kresťanstvo predstavované „tajným rádom Templárov.“ Mladý hráč tu hrá za špeciálne vytrénovaného bojovníka – nájomného zabijaka „rádu Assassínov“ – a proti Templárom neustále bojuje. Na konci jednej z hier dostáva dokonca za úlohu zavraždiť samotného pápeža (naschvál vybrali neslávneho Alexandra VI. – Borgiu) a zabrániť tak „ovládnutiu sveta.“  Znie to prvoplánovo, ale mladí to žerú.

V najnovšej hre zo série bojuje hráč v radoch Vikingov v Anglicku proti wessexskému katolíckemu kráľovi a slávnemu záchrancovi svojho národa Alfredovi Veľkému (je to jediný z anglických kráľov, ktorému sa hovorí „Veľký“). Ako bolo vidno už v traileroch, Vikingovia tu zabíjajú kresťanských rytierov, vypaľujú kresťanské dediny a znesväcujú kresťanské chrámy, no napriek tomu to sú „hrdinovia“ za ktorých mladí hráči hrajú.  Zabíjanie katolíckych rytierov je mimoriadne brutálne, hráč v koži obrieho Vikinga menom Eivor im doslova usekáva hlavy, či rozdrcuje lebky. V hre je bežnou nutnosťou rabovať kláštory – pričom v ich útrobách brutálne zabíjate mníchov – aby ste tak získali korisť na budovanie vlastnej vikingskej osady.

Prepadnutie a vyrabovanie dvoch kostolíkov v Assassin’s Creed Valhalla (POZOR, nemusí byť vhodné pre slabšie povahy): https://www.youtube.com/watch?v=42XJnkP2i3g

Viac o celej tejto sérii v staršom článku: Séria „Assassin’s Creed“: dejiny protikatolíckych vojen v kocke – https://matejgavlak.eu/seria-assassins-creed-protikatolicke-vojny-v-kocke/

Obdobných počítačových hier je však viacej. Možno spomenúť napríklad hru Far Cry 5. Séria Far Cry nebola pôvodne protikresťanská, no šiesty a hlavne piaty diel sú vrcholom protikresťanskej agitky. Vo Far Cry 5 je nepriateľom, ktorého zabíjate na počkanie, kresťanská protestantská sekta „Brána do Raja.“ Bigotní kresťania na čele s pastorom Josephom Seedom ovládli stredoamerické mesto Hope County v štáte Montana a nastolili vládu teroru. Každý hriešnik bude kruto potrestaný a hráč, čoby „freedomfighter,“ bojuje proti týmto utláčateľom.

Aj trailer na Far Cry 6 podnecuje na protikresťanské povstanie, aj keď trochu kultivovanejšie a skrytejšie. Obyvatelia fiktívneho ostrova Yara sú zotročovaní už od dôb príchodu španielskej (katolíckej) flotily a – aj keď ich ostrov skôr pripomína komunistickú Kubu než San Francisco – teraz nadišiel čas postaviť sa diktátorovi zoči-voči . „Zlo“ musí byť porazené, o to sa už rozvášnený dav postará. Hneď v úvode traileru je zobrazená galéra s krížom na plachtách, všeničiaci španielski katolícki vojaci a ruky v putách. Je celkom zreteľné, čo sa tu chce povedať.

youtube.com/watch?v=6UaWhlkpT7g

Hrou s mimoriadne silným protikresťanským – a tiež zvlášť protikatolíckym – posolstvom je tiež nechutná hororovka Outlast 2. Hráč, čoby reportér, sa ocitá v akejsi temnej dedine kde vládne krvilačný kresťanský kult na čele s pošahaným psychopatickým pastorom. Ak si ctený reportér nedá pozor, skončí ako potrava pre (úplne otvorene) kresťanskú sektu. Ako novinár prechádza jednotlivými časťami osady zahalenej v temnote, v myšlienkach sa vracia do detstva… presnejšie do temnej katolíckej školy, ktorú kedysi navštevoval. V škole sa dialo čosi temné a katolícki kňazi-učitelia zobrazení na obrazoch v rozľahlých chodbách temnej prázdnej a dusivej sústave budov za svojimi svätuškárskymi tváričkami s kolárikom schovávajú čosi diabolské.  Jedného vražedného tyranského katolíckeho kňaza tu tiež stretávame osobne. Zaujímavosťou tiež môže byť, že symbolom tejto hry je kríž prevrátený naopak…

BioShock Infinite. Hra odohrávajúca sa v alternatívnej americkej minulosti, kde je Amerika militantným pseudo-kresťanským utopistickým štátom. V krajine je rozšírený rasizmus, ktorý, samozrejme, treba vykoreniť aj s jeho inštitucionálnym náboženstvom. Hra je opäť mimoriadne krvavá a červená sa rozlieva doslova na všetky strany. Kresťanstvo v BioShocku nie je tak jednoznačne definované ako v hrách vyššie zmienených (je tu skôr v náznakoch) ale „message“ je jasná: „kresťan v politike“ = tyran a nepriateľ. Treba odstaviť (= zničiť).

 

Satanská (satanistická) hra Lucius. V prvom rade, aby bolo jasno: satanistických hier hmýriacich sa démonmi je neprieberné množstvo. Väčšinou démonské bytosti zabíjate, občas získate nejakú nadprirodzenú temnú silu atp. Niektoré z týchto hier sú zaobalené do nenápadného „fantasy“ kabátika, iné sú zas čistokrvné rubačky. Lucius je ale veľmi svojská hra – hráč tu hrá za chlapca tohto mena, ktorý je posadnutý diablom. Chlapec žije na dedkovom panstve – dedo je vplyvný politik, ktorý predal dušu ešte nenarodeného Lucia diablovi za politický úspech – a chlapcov temný hlások mu pomaly ale iste začína našepkávať aby služobníctvo a obyvateľstvo zámočku začal nenápadne vraždiť… Hráč teda zabíja ľudí rukami desaťročného posadnutého chlapca. A – samozrejme – na radu príde aj postarší katolícky kňaz-exorcista, ktorého do domu nešťastná rodina povolá. Jeho utonutie v horiacom dome je zvlášť „šťavnaté.“

Do skupiny pomerne silno protikatolícky-ladených PC hier patrí, bohužiaľ, aj inak veľmi pekná francúzska artová hra A Plaque Tale: Innocence. Hra sa odohráva v stredovekom Francúzsku (milujem stredoveké Francúzske katolícke kráľovstvo) a sleduje príbeh dvoch súrodencov – staršej sestry Amicie a jej mladšieho brata Huga. Deti sú šľachtického pôvodu, sú siroty a… prenasleduje ich inkvizícia. Hra je vskutku N-Á-D-H-E-R-N-Á. Avšak Cirkev tu je vykreslená ako temná mocnosť, ktorej pazúrom neunikne nikto a nič. Zabijak inkvizície je deťom neustále na stope a miestny biskup je stredoveká verzia McCaricka (aj tak vypadá sa-mi-zdá). Ach jaj… tohto – povedal by som – umeleckého diela mi je vážne ľúto.

Cirkev (spolu s Inkvizíciou) ako ju zachycuje A Plaque Tale: Innocence: https://www.youtube.com/watch?v=lfkKhdm9_a4

Oficiálny trailer na hru: https://www.youtube.com/watch?v=igRCbxgC5BI

 

 

ZÁVEROM

Žiadnu z týchto hier som nikdy nehral a ani by som sa k tomu nikdy neznížil (úprimne povedané, naposledy som hral ešte staré Call of Duty z Druhej svetovej pred desiatimi rokmi), ale zvyknem zo zvedavosti občas pozrieť rôzne herné recenzie a videá. Odtiaľ teda tieto informácie.

Podobných hier je zaiste viacej. Avšak takmer všetky – a hovoríme tu o stovkách titulov – sú mimoriadne brutálne (staré dobré „zastrelenie“ už proste nie je v móde), zdá sa, že je v nich veľa nahoty a tie najnovšie už úplne otvorene propagujú homosexualitu. Všetko toto naraz (a ešte omnoho viac) mimochodom nájdu vaši potomkovia (či mladší súrodenci) v odpade odpadov z minulého roka Last of Us II. Dávajte na nich pozor.

Pretože toto už nie sú hry. Sú to skryté tréningové manuály (aj keď niektoré tituly ako spomínané Call of Duty či Battlefield by mali byť relatívne bezpečné) určené na povstanie mladej protikresťanskej a zvlášť protikatolíckej marxistickej armády, presne ako to hovorí pán Mallett.

Z našej katolíckej strany je najlepšou zbraňou proti nepriateľom vždy svätý ruženec. A potom – nenechať sa. Nenechať naše kostoly rabovať (ak k tomu dôjde) týmito nainfikovanými ľuďmi, nedovoliť aby na naše sochy svätcov vešali svoje dúhové vlajky, skrátka nebyť ľahostajným. Pretože to, čo sa deje v Amerike, sa môže veľmi rýchlo preliať do Európy. Naši mladí sa „kŕmia“ tým istým čo ich mladí tam. A čím viacej budeme ustupovať, tým drzejšie sa ku nám budú správať. Veď oni sú „obete.“

Pravá viere v minulosti prežila, pretože sa bránila. Je správne a čnostné brániť svätú Vieru a Svätú cirkev aj pre budúce generácie. Križiaci boli hrdinovia a nie zloduchovia, ako to neraz prezentujú marxistické médiá, a my musíme byť takí, akí boli oni. Čím skôr to pochopíme, tým viac toho budeme schopní zachrániť. S Božou a Máriinou pomocou. 

Be like Maccabee

(Buď ako Machabejec)

-Dr. Taylor Marshall-


Spread the love